• Мильото има квадратна форма .Израбова се от конец перле №8,на игли №3.Размерите му са 48/48см.Моделът се започва...

  • Мильото се изработва от бежов конец №,на игли №Диаметърът му е 60смПодробно описаниеРед1-всички бримки са...

  • В нашите времена едни от най-любимите вицове между плетачите са за хората, които не различават дали нещо е...

  • Мильто се изработвеа от бежов конец перле№8 на игли №3Диаметърът му е 120 см.Моделът се започва с5бр.В четните...

  • Мильото се изработва от бежов конец №,на игли №Диаметърът му е 60смПодробно описаниеРед1-всички бримки са...

  • Мильто се изработвеа от бежов конец перле№8 на игли №3Диаметърът му е 120 см.Моделът се започва с5бр.В четните...

  • В сезона на тиквите е време и ние да поплетем малко декорация за дома или забавление за детските ръчички....

  • Мильото се изработва от бежов конец перла №8,на игли №3.Диаметърът на мильото е 120см.Моделът се започва с5бр,в...

Плете се изключително лесно и бързо. Самата схема е толкова съвършенна, че можете когато Ви е нужно да наплитате по още няколко реда, за да е подходящ размер одеялцето, за Вашето пораснало мъниче.

Плетивото става на леки вълнички, като можете да използвате каквито цветове Ви душа иска. Нямате ограничения, само не трябва да забравяте, че с увеличаване размера на одеялцето, всеки нов ред ще изисква от Вас да вложите все по-голямо количество прежда.

В следващите материали, подробно са описани стъпките и всеки ред. Започваме със т.нар синджирче от 5 бримки. Затваряме със слепена бримка, за да се получи кръгче.Изплитаме отново 5 бримки в синджирче и след това 4 стълбчета с по две наметки всяко. Не пропускайте, че и 4-те стълбчета, изплитате заедно. Следва отново синджир от 5 бримки и слепена бримкаИзплитаме отново 5 бримки в синджирче и след това 4 стълбчета с по две наметки всяко. Не пропускайте, че и 4-те стълбчета, изплитате заедно. Следва отново синджир от 5 бримки и слепена бримка.Така, завършвайки Ред 1, получаваме 4 листенца. Тук е момента да смените цвета, а може да продължите и със същия. Всичко е въпрос на Ваше лично усещанеСлед като свържете новото конче, изплитате 2 бримки. Следват 12 стълбчета с по две наметки (СДН), като всяко се изплита поотделно. Така се получава нещо като ветрило. Основата на 12-те стълбчета започва от върха на всяко предходно листенце. Завършвате с две бримки отново и слепена бримка (СБ) в предходната СБ.Ред 2 представлява отново 4 групи от по 12 СДН. Тук отново е момента да смените цвета. Оригинално се получава ако плетете по два реда в един и същ цвят. При смяна на цвета, новото конче директно прикрепяте между 4-тото и 5-тото СДН. Изплитате синджир от 5 бримки (Б). Следват 4 СДН, като основата на всяко стълбче започва пред върха на съответстващото му стълбче от предходния ред.следват "ветрилата". За да го започнете изплитате 2 Б и след това 12 СДН от върха на предходното листенце. Четните редове винаги започват непосредствено преди ъгъла на плетивото, т.е. винаги започвате с 12 СДН.Не забравяйте да изплитате в ъглите по 12 СДН, а в средните ветрила залагаме само по 8 СДН, тъй като повече не са ни необходими. Често това не се практикува, поради сложността на следене къде колко СДН трябва да бъдат изплетени. Но в практиката ще забележите, че това реално Ви спестява време и прежда."листенцата" са на всеки нечетен ред, а "ветрилата" - на всеки четен. Цвета сменят на всеки нечетен ред (след завършване на ред от ветрила.